• TurkishEnglishGermany

Ebru Cündübeyoğlu, Kurtköy’deki evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı.

“Kalbim Seni Seçti” dizisiyle ekranlara dönen Ebru Cündübeyoğlu, Kurtköy’deki evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı. İnsanın içini açan rengarenk dekorasyonun detaylarından ev hayatına, her şeyi anlattı.

Oyuncu Ebru Cündübeyoğlu, radyocu eşi Mert Güçlü Mete ve kızı Duru ile yaşadığı bu apartman dairesine yedi yıl önce taşınmış. Evinin salonunda başlıyoruz konuşmaya…

Kurtköy’de yaşama kararını 10 yıl önce almış: “Daha önce Gayrettepe’de yaşıyordum. İyi bir yatırım olacağını düşünen teyzem beni buradan bir ev sahibi olmaya ikna etti. O zamana kadar Kurtköy’ün yolunu bile bilmezdim. Gelip burada yaşamaya başlayınca da sevdim. Evet, şehre biraz uzak. Ama insan zamanla alışıyor. Benim hayatımı da çok etkilemiyor açıkçası. Burası bölge olarak ‘uydu kent’ seçilmişti vakti zamanında. Yani alt yapısı ve mimari gelişimi istikrarlı büyüyen bir yer…”

250 m2’lik daire, dört oda, salon, mutfak ve iki banyodan oluşuyor. Eve girdiklerinde birçok değişiklik yapmışlar. Bu konuda mimar Erhan Bozoğlu’ndan yardım almışlar.

Cündübeyoğlu için evde çok dolap olması önemliymiş. Banyo ve mutfak da Cündübeyoğlu’nun isteğine göre baştan yenilenmiş. “Eşim bu konuda her ayrıntıyı bana bıraktı. Ben de bu işlere zaten meraklıyım” diyor. Kum rengi salon duvarlarına uyum sağlayacağını düşündüğü için bal köpüğü renginde bir oturma grubu tercih etmiş. “Pastel tonları evde görmeyi seviyorum. Ama aralara mutlaka renk katmak lazım” derken salonun diğer köşesindeki kırmızı oturma köşesini işaret ediyor: “Kırmızı girdiği mekana müthiş enerji katıyor ve bu salona da böyle bir renk lazımdı galiba…”

Evdeki çoğu mobilya ağırlıklı olarak Modoko’daki Karizma Mobilya’ya özel yaptırılmış. “Kanepeler salonun ebatına uygun olarak tasarlandı. Evde rahat kanepelerin ve üzeri yumuşak dokulu tekstil ürünlerinin olması önem verdiğim unsurlardandı” diyor ünlü oyuncu… Süet hissi veren oturma grubunun kumaşını yemek masasının iskemlelerinde de kullanmışlar bu yüzden.

Salon duvarına astığı Fabian Perez reprodüksiyonlarını ise aile dostları Nur Karaçelebi yapmış: “Tango yapmayı çok seviyorum. Perez’in de bu tango yapanlar serisini çok beğenirdim. Sonunda yaptırmaya karar verdim.”

Lineadecor modern beyaz mutfağını özellikle ada olarak tercih etmiş. “Evdeyken mutfakta eşim ve kızımla zaman geçirmeyi severim. Ben yemek hazırlarken birileriyle sohbet etmek güzel oluyor” diyor Cündübeyoğlu. Papaz yahnisi ve leziz soslu salataları çok meşhurmuş. Dizi setinden eve yorgun dönse de mutfağa girmeyi ihmal etmemeye çalışırmış. “Ama geçenlerde eşim ev makarnası yapmaya karar verdi ve ben ona yamaklık yaptım bu sefer” diye keyifle anlatıyor.

Mutfak ne kadar aydınlık ve ferah olmalıysa, antre de bir o kadar renkli ve yüksek enerjili olmalı ona göre. “Genelde evlerin antresi es geçiliyor gibi geliyor bana. Benim içinse bir evin en önemli yeri… O yüzden burayı renk konusunda cazibe merkezi yaptım” diyen oyuncu, keçe kalemle kendi çizdiği “mandala”ları çerçeveleterek buraya asmış. Bunun Hint kökenli inanışlarda metafizik veya sembolik bakımdan mikro kozmosu gösteren şekillere verilen ad olduğunu anlatıyor: “Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve her şeyin mistik merkezini sembolize eden mandala’lar benim de meditasyon nesnemdir. Her bir deseni yaparken hep ailem, sevdiklerim ve ülkem için güzel dileklerde bulundum.”

18 Ocak 2018 1046 okunma
DİĞER SAYFALAR

19 Mayıs Gençlik ve Spor Etkinlikleri

GENÇLİK VE SPOR ŞENLİĞİ Gençlik  ve Spor Şenliği kap amında aşağıda yer olan por branşlarına başvuru yapabilir ve yarışmalara katılabilir iniz Şenliğin 1 günü...

Yenişehir’de Bahar Şenliği !

YENİŞEHİR'DE BAHAR ŞENLİĞİ ! 30 NİSAN 2018 YENİŞEHİR MESİRE ALANI Adre : Yenişehir Mah Tavukçuoğlu Cad Pendik / İ tanbul 09:30 - 16:00 Pendik Belediye i Aile Çocuk Eğitim...

Atatürk’ün giyim tarzı

Atatürk’ün terzi i Levon Kordonciyan’ın dede iyle aynı i mi taşıyan dördüncü kuşak torunu büyük dedelerinden dinlediği Atatürk’ü anlatıyorBüyük büyük dedem Levon Kordonciyan...